KONST / Litografier / Färglitografi 14419337
*
nr 1441 9337
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Signerad, numrerad 177/360, "Jätten Mumburla". Färglitografi, bildmått: 49x36, yttermått inklusive ram: 68x53 cm
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2022
kl 19:36:11
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans arnold litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Hans Arnold
nr 1441 9337
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Signerad, numrerad 177/360, "Jätten Mumburla". Färglitografi, bildmått: 49x36, yttermått inklusive ram: 68x53 cm
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2022 |
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans arnold litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



